به نام خداوند جان و خرد

همکاران محترم: متخصصین و فوق تخصص های کودکان- جامعه گرانقدر پزشکی کشور
انجمن پزشکان کودکان ایران مفتخر است که به بهانه روز پزشک مراتب قدردانی و سپاس خود را به خاطر فداکاریهای بی نظیری که در طول ایام پاندمی کرونا به هموطنان عزیز عرضه نمودید، حضور همکاران عزیز و جامعه محترم پزشکی کشور تقدیم نماید.
فرصت مناسبی است که به ارواح پاک درگذشتگان گروه پزشکی سرتعظیم فرود آوریم و ضمن ادای احترام به بازماندگان محترم آنها آرامش و رحمت الهی برای ایشان مسئلت نمائیم.
همکاران عزیز درود بر شما که سرافراز و قدرتمند آنچه در توان داشتید و دارید در بوته اخلاص نهادید و با احترام و روی خوش به هموطنان عزیز خود تقدیم می نمائید. کلمات برای قدردانی از شما ناتوانند. چه خوب است که به مناسبت این روز ارزشمند همراه با رد و بدل کردن تعارفات مرسوم از سیاستگزارن محترم بهداشتی تقاضا نماییم که:
۱- سازمان محترم نظام پزشکی و انجمن های علمی پزشکی را دوستان خود بدانند و از مشورت با آنها غافل نباشند. بدیهی است فقط با تکثر عقاید می توان به بهترین نتایج رسید.
۲- ویروس کرونا خسارات سنگینی در همه ابعاد به کشور و مردم وارد نمود. سازمان محترم نظام پزشکی و انجمن های علمی هر کدام در حوزه علمی خود تجربیات گرانبهایی به دست آورده اند که بهتر است به عنوان یک ذخیره علمی مورد توجه و استفاده سیاستگزارن محترم قرار گیرد.
۳- کوکان کشور در جریان بحران کووید و بعلت بروز تورم شدید در مواد غذایی، همراه با محرومیت از محیط های آموزشی و محدودیت در محیط های بازی و احتمالا مرگ یکی از والدین در معرض ابتلاء به بیماری های جسمی و روانی قرار گرفته اند، از مسئولین محترم اداره سلامت کودکان انتظار می رود برای ترمیم این مشکلات مهم جداگانه برنامه ریزی فرمایند.
۴- حرمت جامعه پزشکی میراث گرانقدر فرهنگی ما است. خدشه دار نمودن این حرمت به صلاح هیچ کس نیست. چه خوب است که برای این معضل مهم اجتماعی توجه و چاره اندیشی شود.
۵- خسارت های اقتصادی ناشی از کرونا جامعه پزشکی را هم به شدت متاثر نموده و این قشر نجیب و فرهیخته با وجود مشکلات فرآوان با صبوری به ارایه خدمت مشغول اند ولی به توجهات جدی نیاز دارند.
۶- از سازمان محترم صدا و سیما که یکی از موثرترین مراکز تاثیرگزاری اجتماعی است درخواست گردد که هر چه در توان دارند برای بزرگداشت خدمات پزشکی و پزشکان کشور بکوشند.

با عرض تشکر و احترام

دکتر منصور بهرامی
رئیس انجمن پزشکان کودکان ایران

پیوندها